massaz 1

APMĀCĪBA: WELLNESS-TRENERIS

WELLNESS TRENERIS 

pirmā sesija 10.-12. martā
otrā sesija 6.-8. maijā
trešā sesija tiek precizēta
ceturtā sesija tiek precizēta

 Sēdoš dzīvesveids, sasprindzinājums, kas saistīts ar stresu, nepareizs ķermeņa stāvoklis, darbs pie datora, atkārtotas darbības (darbības ar datorpeli) – tie ir tikai daži piemēri, kas noved pie sāpēm mugurā, kaklā un ekstremitātēs, kuras var ilgstoši iedarboties uz veselības stāvokli. Poliartrīti, lumbago (spējas sāpes), plaukstas pamatnes kanāla sindroms, kā arī visāda veida reimatismi, bloki un sasprindzinājumi, bojā mūsu dzīvi. Šādas problēmas ir īsta sociāla katastrofa un galvenais iemesls dažāda veida profesionālām saslimšanām. Jebkurš nepareizs mugurkaula skriemeļu un locītavu stāvoklis kairina blakus esošās nervu šķiedras, izsaucot sāpes un bremzē brīvu enerģijas cirkulāciju pa bioelektriskiem kanāliem (meridiāni, Siļsilļa), kas iet caur mugurkaula skriemeļiem un locītavām. Šie traucējumi iedarbojas netikai uz pašiem mugurkaula skriemeļiem un locītavām, bet arī ar tiem saistītiem orgāniem, kā arī uz mūsu jūtām, emocijām un domāšanu.

Wellness treneris, kas apguvis franču Brīvās universitātes Samadeva macību programmu, var ne tikai maigi izkoriģēt mugurkaula skriemeļu un locītavu mikroizmežģījumus, bet arī sniegt savam klientam resursus, lai uzturētu savu veselību: apmācīt veikt mugurkaula un locītavu paškorekciju, apmācīt veselīgam dzīves veidam, apmācīt dervišu jogas un laor nadi jogas vingrinājumiem, sniegt sapratni par cilvēka veselības avotu.
Citiem vārdiem, Samadeva Wellness treneris māca savus klientus būt veseliem, laimīgiem un labklājīgiem neatkarībā no dzīves apstākļiem un vecuma.

 MĀCĪBU PROGRAMMAS “WELLNESS TRENERIS” TĒMAS:

1. Masāža Hakim mugurai – 16 mācību stundas
Mācību kursa pamatpriekšmets – masāža Hakim mugurai, atnāca no Dervišu brālības Hakim Kafiristānā, kas papildināta ar mūsdienu eiropiskām metodikām un adaptēta mūsdienu cilvēka fizioloģijai.
Masāža Hakim mugurai ir enerģētiskā masāža, kaut gan mēs mainām stiepšanu, glaudīšanu, uzspiešanu saskaņā ar noteiktu protokolu, kas ļauj atjaunot enerģētisko cirkulāciju, atjaunot starpskriemeļu diskus, atslābināt muskuļu sasprindzinājumus, izlabot mugurkaula mikroizmežģījumus un atvieglot hroniskus krampjus. Vienlaicīgi stipra un maiga, šī masāža var tikt praktizēta ārstnieciskos nolūkos, kā arī atslābinājumam un labai pašsajūtai.
Vācijā, Austrijā un Šveicē terapeitiskā masāža Hakim ir nosaukta par godu naturopātam Broisam (Rudolf Breuss), kurš vienkāršoja tehniku, saglabājot tās efektivitāti.
Masāža Hakim iedarbojas uz visām ķermeņa funkcijām un orgāniem, kā arī uz visām organisma sistēmām – sākot ar gremošanas līdz asinsrites sistēmām, stimulējot visas nobloķētās vai palēlinātās ķermeņa funkcijas. Pēc pirmā etapa – stimulējot ķermeni, otrajā etapā notiek visu orgānu reģenerācija un šūnu atjaunošanās, pēc tam trešajā etapā atjaunojas orgānu jutīgums un to pašu aktivitāte.
Tāda enerģētiskā ārstēšana ļauj ķermenim un psihei atjaunot savstarpējo līdzsvaru un harmoniju, atjaunot veselīgas organisma reakcijas.
Masāžai Hakim piemīt organisma attīrīšanas efekts, tiek izvadīti toksīni, kas saistīti ar organisma funkciju palēnināšanos un bloķēšanu. Detoksikācija notiek asins, limfas līmenī, kā arī enerģētiskās un imūnās sistēmās. To sekmē iedarbība uz urīnpūšļa meridiānu, kurš iet gar mugurkaulu, kā arī zīdpapīrs, kuru mēs noteiktā brīdī liekam uz muguras un kurš iesūc visus toksīnus, kas masāžas laikā izdalās uz ādas virsmas.
Masāžu veic izmantojot asinszāles eļļu (uz olīveļļas bāzes), kurai piemīt starpskriemeļu disku tūlītējās mitrināšanas efekts – mitruma trūkums strapskriemeļu diskos ir viens no iemesliem muguras sāpēm. Masāžas procesā notiek maiga skriemeļu stāvoļa korekcija, darbs ar mikroizmežģījumiem.
Liela uzmanība masāžas laikā tiek veltīta masāžista stāvoklim, viņa uzmanības koncentrācija uz saviem žestiem, elpošanu, kāju pozīciju, smaguma centra pārnesi – kopumā, masāžista ergonomiskajam darbam. Atslābināšanās stāvoklis, miers un enerģētiskā un dzīvesprieka harmonija, iestājas ne tikai klientam, bet arī masāžistam.

2. Masāža Hakim sejai – 16 mācību stundas
Otrs mācību kursa pamatpriekšmets – masāža Hakim sejai, arī ir enerģētiska metode, kaut gan mēs pieskaramies, uzspiežam, stiepjam sejas un kakla muskuļus, plecus, ausis un dekoltē zonu, tas viss notiek ļoti maigi un delikāti, saskaņojot elpošanu un koncentrējot uzmanību uz kustībām. Seju šķērso gandrīz visas enerģētiskās līnijas, kuras saistītas ar orgāniem, emocijām un domām, tāpēc stimulējot seju, mēs tai pat laikā iedarbojamies uz dažādiem orgāniem, ķermeņa daļām, atvieglojot stresu un atbrīvojoties no uzbāzīgām domām. Uzreiz atslābinās sejas muskuļi, kuri visu laiku ir sasprindzināti, tāpēc klientus uzreiz pārņem īpaša miera sajūta.
Masāžu Hakim sejai veic izmantojot rožu eļļu, kura ne tikai maigi iedarbojas uz ādu, bet ar savu brīnišķīgo smaržu iedarbojas uz emocionālo sfēru.

3. Mugurkaula un locītavu korekcija un paškorkcija – 15 mācību stundas
Lai enerģija varētu harmoniski cirkulēt ķermenī ir ļoti svarīgi, lai mugurkaula un locītavu stāvoklis būtu pareizs, tāpēc, lai atvieglotu sāpes, sasprindzinājumus, diskomfortu, izmežģījumus un sastiepumus, mēs maigi koriģējam mugurkaula un locītavu stāvokli, bet galvenais mēs apmācam klientu veikt sev paškorekciju mugurkaulam un locītavām, kas ir ļoti efektīva pie asām sāpēm.
Pēc tam vizītes laikā tiek noskaidrots, kas ir par pamatu mikroizmežģijumiem mugurkaulā vai locītavās – nepareiza sēdēšanas pozīcija (līka mugura, kāja pār kāju utt.), atkārtojošās kustības (pie konveijera), kritiens, sitiens vai negaidīti jaunumi, hronisks stress, jauns darbs (kur cilvēks jūt savu profesionālo nepiederību). Atkarībā no konkrētās situācijas, no konkrētā sāpju veida (velkoša, periodiska, pārejoša uz citām ķermeņa daļām u.t.t.) mēs varam izmantot efektīvāko tehniku un vingrinājumu.

4. Dervišu manuālā medicīna – 6 mācību stundas
Šajā mācību priekšmetā tiek apgūti dervišu manuālās medicīnas pamatprincipi – sena globāla pieeja veselībai, kuru var īstenot „manuāli”, tas ir ar rokām. Tiek apgūta saistība starp problēmām locītavās un mugurkaula skriemeļos ar psiholoģisko uzvedību. Tiek apskatīta saistība starp negatīvām emocijām un enerģētiskām līnijām. Šīs zināšanas ļauj labāk saprast un ieraudzīt iespējamo mikroizmežģījumu mugurkaulā vai locītavā, kas slēpjas aiz klienta uzvedības (aizkaitinājums, dusmas, nepatika u.c.), lai iedarbotos uz to, neitralizēt cilvēka negatīvo uzvedību.

5. Samadeva joga – 10 mācību stundas
Īpaša jogas forma, kas tiek izpildīta īpašas mūzikas pavadījumā un kas ļauj katram ar vingrinājumu, meditācijas, stiepšanās, atslābināšanās, deju, kustību palēnināšanu kļūt īpaši uzmanīgam un jutīgam pret sevi, pret savu iekšējo stāvokli, sevis apzināšanos. Regulāri izpildāma no rīta, tai skaitā sagatavojoties darbam ar klientu, dervišu joga ļauj mums atrasties savā vislabākajā līmenī ķermenī, emociju un domu līmenī.
Samadeva Brīvā universitātē dervišu jogu, kā obligātais mācību priekšmets, ietilpst visās specialitātēs, jo tā ļauj pa tiešo sasniegt to augstāko noskaņas, sagatavošanas, ikdienas stāvokli savā vislabākajā līmenī, sasaistoties ar ķermeni.

6. Enerģētiskās prakses – 10 mācību stundas
Lai ātrāk izdziedinātu, neatkarīgi no problēmām, lai palaistu pašregulācijas spēkus, mēs varam pa tiešo iedarboties uz cilvēka enerģētisko lauku ar enerģētisko tehniku palīdzību.
Mācību kursa laikā tiek apgūta īpaša tehnika – Samadeva Enerģētiskā Ajurvēda, kas ļauj atjaunot dzīves spēkus un palīdz problēmu risināšanā.
Tiek doti vingrinājumi, lai sagatavotos, masāžistam noskaņotos pirms seansa un vingrinājumi detoksikācijai pēc „grūtā” klienta.

7. Patības psiholoģija – 7 mācību stundas
Atšķirībā no klasiskās psiholoģijas, būtības psiholoģija sniedz globālu skatījumu uz cilvēcisko būtni dabā, uz Zemes, cilvēka dzīves jēgu, negatīvo emociju rašanos cilvēkā, laimes un nelaimes iemesliem. Būtības psiholoģija veido mūs par īstiem savas dzīves radītājiem, apzinoties atbildību par savu dzīvi un pieņemot savus ierobežojumus.
Nesaprotot cilvēka ciešanu iemeslus, nesaprotot iedarbības mehānismu uz mūsu audzināšanu sabiedrībā, mūsu ieradumus, mūsu neticību pašu spēkiem un iespējām mūsu dzīvē, mums ir grūti pa īstam palīdzēt klientam izdziedināties.

8. Laor Nadi joga – 4 mācību stundas
Dziednieciskās jogas īpaša forma, kas notiek speciālas mūzikas pavadījumā un tās laikā tiek izmantoti daudzi vingrinājumi mugurkaula un locītavu pašdziedināšanai, muzikāli dziedniecisks seanss, kas harmoniski iedarbojas uz noteiktiem mugurkaula segmentiem un visu mugurkaulu kopumā, un sniedz fizisku atslābumu, vieglumu, prieku un pozitīvu garastāvokli.

Kontakti:
Jautājumos par dalību seminārā un apmešanos lūdzam vērsties:
+371 29228957, vika.pavlova@apollo.lv Viktorija
+371 29465053, ivarskalnins57@gmail.com Ivars